Modernizacja instalacji fotowoltaicznej w Żarach

Wykorzystany sprzęt: magazyn energii SolarEdge 13,8 kWh, falownik SolarEdge HomeHub SE 8 K

Miejsce instalacji: Żary

Typ budynku: Dom w zabudowie jednorodzinnej

Data realizacji: listopad 2023

Krótki opis realizacji: Instalacja magazynu energii w Żarach była prowadzona jesienią 2023 roku. Pracowaliśmy na zamontowanej kilka lat wcześniej instalacji, która została unowocześniona i zoptymalizowana.

Instalacja magazynu energii w Żarach

Użyto komponentów firm SolarEdge i LOVATO Electric.

Firma SolarEdge jest obecnie jednym z wiodących producentów rozwiązań związanych z fotowoltaiką, w tym również magazynów energii. Nasz Klient zgłosił się po pomoc, aby zmodernizować jego istniejącą już instalację i dołożyć magazyn energii w systemie Off Grid. Cel ? Zwiększenie autokonsumpcji z instalacji PV, zasilenie w energię elektryczną z magazynu energii gospodarstwa domowego podczas braku dostaw prądu z sieci oraz jeszcze większe uniezależnienie się od dostawcy energii.

Dlaczego modernizacja instalacji fotowoltaicznej – czy to dobra opcja?

W wielu przypadkach mamy do czynienia z zastaną już instalacją. Czy jest to najlepsza z możliwych opcji? Nie zawsze. W zdecydowanej większości przypadków można coś ulepszyć, unowocześnić by docelowo zoptymalizować koszty lub ułatwić obsługę instalacji. Wiele zależy również od zapotrzebowania na energię, które z czasem może się zmieniać. Jeśli Twoja instalacja ma już kilka lat albo nie jesteś pewien/pewna, że działa jak należy, zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który zweryfikuje temat i podpowie czy i jak można ją udoskonalić.